ביטוח חיים – מה שצריך לדעת

מי זקוק לביטוח חיים? כל מי שמפרנס בבית שילדיו או הוריו תלויים בו מבחינה כלכלית, חברות ביטוח רבות יציעו לכם סוגים שונים ומסלולים שונים של ביטוחי חיים, הנה כמה פרטים בסיסיים שחשוב לדעת על ביטוח חיים לפני שבוחרים את הפוליסה.
ביטוח חיים הוא הכרחי אם אתם בעלי משפחה ויש לכם ילדים מתחת לגיל 21 שעדיין נתמכים בכם. ביטוח חיים מבטח את המשפחה והילדים במקרה של פטירה חלילה של המבוטח, המפרנס את המשפחה. חברת הביטוח מבטיחה למשפחת המבוטח מימון כספי לאחר פטירת המפרנס העיקרי בבית.ביטוחי חיים נקבעים על פי מצבו הספציפי של כל מבוטח, חברת הביטוח שתמכור לכם פוליסת ביטוח חים תאסוף את כל הפרטים הרלבנטיים על המבוטח, סך ההוצאות החודשיות, ההכנסה החודשית של המבוטח, מצבו הבריאותי, העיסוק של המבוטח ועוד נתונים כללים בהתאם לדרישות של חברת הביטוח. מרגע שכבר נמסרו כל הפרטים ונקבעה פוליסת ביטוח חיים למבוטח, המבוטח איננו מחויב עוד לעדכן את חברת הביטוח בפרטים על עצמו ובכל שינוי  במצבו הבריאותי.

איך נקבע גובה הביטוח?

בביטוחי חיים חברת הביטוח צריכה לקבוע את סכום הפוליסה שלפיו המבוטח משלם את הפרמיה מידי חודש. סכום הביטוח חיים נקבע על פי שני פרמטרים מרכזיים, פרמטרים אלה כוללים את סך ההוצאות החודשיות של המשפחה ואת התקופה שנותרה עד שהנתמכים יגיעו לגיל 21 , זהו הגיל הרשמי שנקבע שבו הנתמכים יוכלו לדאוג לצרכיהם באופן עצמאי ולא יהיו נתמכים. המכפלה של שני פרמטרים אלה קובעת את סכום הביטוח שיאלץ המבוטח לשלם.
בפוליסת ביטוח חיים נקבע איך יועברו הפיצויים במקרה של תביעה ומימוש, האם יהיה זה סכום אחד חד פעמי שיועבר לנתמכים או האם יהיה זה סכום שמועבר מידי חודש. סך כל סכום הביטוח בביטוחי חיים תלוי מאוד בהכנסה של המבוטח ובסכום הכספי שיש ביכולתו להפריש מידי חודש לביטוח. הפרמיה שיש לשלם עבור ביטוח חיים היא בדרך כלל קבועה אך יש אפשרות לשנות אותה, להקטין או להגדיל את הסכום בהתאם ליכולתו של המבוטח.
בבואכם לרכוש ביטוח חיים חשוב מאוד להשוות את תנאי ביטוחי חיים שמוצעים מחברות הביטוח השונות, השוואת מחירים כמו בכל רכישת ביטוח הכרחית גם בביטוח חיים. יש הרבה מאוד מסלולים לביטוחי חיים, מומלץ מאוד לקבל הסבר מקיף ולבחור את סוג הפוליסה המתאימה ביותר לכם. בכל מקרה תמיד אפשר לעבור מחברה אחת לאחרת במידה ולא תהיו מרוצים מתנאי ביטוח חיים שיש לכם.
חשוב שתמסרו את כל הפרטים הרלבנטיים לחברת הביטוח ולא תעלימו מידע לגבי מצבכם הבריאותי, חשוב לדעת שהסתרת פרטים עלולה להיחשף במקרה של תביעה, העלמת מידע עלולה לפגוע בסכום הכסף שאמור לעבור כפיצוי למשפחה.